SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Slovak Telekom odštartoval sieť 4G/LTE .

Slovak Telekom uvádza prvú celoslovenskú prevádzku mobilnej 4G/LTE siete. Do polovice februára 2014 možno surfovať na 4G/LTE bez príplatku.

Slovak Telekom odštartoval plnohodnotnú celoslovenskú prevádzku 4G siete (LTE) už v piatok 15. novembra 2013. Pri uvedení bude pokrývať päť miest: Trnavu, Nitru, Žilinu, Banskú Bystricu a Prešov. V najbližších mesiacoch plánuje pokryť ďalšie slovenské mestá a uvedie 4G/LTE sieť do lokalít západného, stredného i východného Slovenska.

4G/LTE sieť Telekomu funguje v pásme 1800 MHz a ponúka maximálne teoretické rýchlosti na úrovni 73 Mbps pre download a 23 Mbps pre upload.4G/LTE sieť funguje paralelne s ostatnými sieťami; zákazník môže na svojom zariadení s podporou LTE využívať aj existujúce siete staršej generácie (2G/3G).

Balíček 4G internet v mobile si bude môcť zákazník aktivovať a do 15.2.2014 využívať bezplatne. Potom mu bude automaticky deaktivovaný a v prípade jeho záujmu využívať tieto výhody môže od 16. februára 2014 prejsť na platenú verziu.

Po dosiahnutí míľnikov pri minulých technológiách (80% pokrytie populácie FLASH-OFDM, viac ako 80% pokrytie populácie 3G a inštalácia HSPA+ na všetky 3G vysielače) pokračuje Telekom ako technologický líder v budovaní siete štvrtej generácie.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu