SME
Štvrtok, 1. jún, 2023 | Meniny má Žaneta

Bratislava sa stáva hlavným mestom elektromobility

Pilotný projekt elektromobility ušetril hlavnému mestu 7,2 ton emisií CO2. Podporovať tento spôsob dopravy sa preto podujal primátor Milan Ftáčnik, ktorý podpísal memorandum o rozvoji elektromobility v hlavnom meste.

Aj keď mnohí stále zaraďujú autá s elektrickým pohonom do kategórie science fiction, za ostatné roky sa tieto ekologické a na prevádzku nenáročné dopravné prostriedky stávajú stále viac realitou. Prispelo k tomu najmä zhoršujúce sa životné prostredie v mestách. Elektromobily sú tiché, nezapáchajú a sú praktické do mestských ulíc. Životaschopnosť elektromobility dokázal aj cezhraničný projekt VIBRATe, ktorého partnerom je spoločnosť ZSE. V čase trvania projektu VIBRATe sa počas dvoch rokov vďaka elektromobilom v hlavnom meste ušetrilo 7,2 ton emisií CO2.

K rozvoju elektromobility sa Bratislava prihlásila podpisom memoranda o podpore tohto spôsobu dopravy v meste. Spoločne tak spravili primátor Milan Ftáčnik a zástupca Slovenskej asociácie pre elektromobilitu (SEVA) Peter Badík za účasti predstaviteľov spoločností ZSE a Volkswagen Slovakia. Nemecká automobilka to s elektromobilitou myslí vážne a v týchto týždňoch spúšťa v bratislavskom závode výrobu nového elektromobilu Volkswagen e-Up!

Obyvatelia Bratislavy si v sobotu 21. septembra 2013 mohli na námestí pred Euroveou sami vyskúšať elektromobily vrátane nového Volkswagenu e-Up!. Podujatie sa konalo v rámci Európskeho týždňa mobility 2013.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu