SME
Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Sú lepší študenti z Bystrice alebo z Košíc?

Vysoké umelecké školy v Banskej Bystrici a v Košiciach oslavujú 15. výročie založenia. Ktorá škola je lepšia? Porovnali sme v Hore bez.

Výtvarné umenie sa dá na Slovensku študovať na troch vysokých školách. Popri VŠVU v Bratislave to sú Fakulta výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici a Katedra výtvarných umení a intermédií na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach. Posledné dve menované školy pri príležitosti 15. výročia svojho založenia usporiadali bilancujúce výstavy.

V Stredoslovenskej galérii v Banskej Bystrici si do konca marca môžete pozrieť „re_VÍZIU", výstavu študentov a doktorandov na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Kurátormi sú: Igor Benca a Patrik Ševčík (grafika), Katarína Rusnáková (intermédiá a digitálne médiá), Zuzana Čovanová (maľba) a Eva Kapsová (sochárstvo).

Košická Katedra výtvarných umení a intermédií Technickej univerzity predstavuje na výstave „Ping-pong" v bratislavskom Dome umenia do 27. marca prierez tvorbou vybraných dvojíc terajších a bývalých študentov a pedagógov. Kurátormi sú Peter Rónai a Michal Murin.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá