SME
Streda, 29. marec, 2023 | Meniny má Miroslav
Nehaňte ľud môj

Nehaňte ľud môj

Nehaňte ľud môj je relácia o slovenskom folklóre. Pripravujú ju Mišo Veselský a Martin Kleibl. Verejnoprávne informácie a hodnotný bulvár v jednom.

Načítavam video...

Drevo mu pomohlo rozhýbať ruku

Rezbárčine sa začal venovať len pred niekoľkými rokmi zo zdravotných dôvodov. Stuhnutú ruku rozhýbal, rezbárčina ostala. Nehaňte Ondreja Šufliarskeho, vyrezáva s láskou.

Ondrej Šufliarsky zo Starej Huty sa začal venovať rezbárčine len pred niekoľkými rokmi, a to zo zdravotných dôvodov. Práca s drevom mu pomohla rozhýbať stuhnutú ruku a postupne ho tento koníček opantal natoľko, že sa mu dnes venuje v podstate na plný úväzok.

img_7369.jpg

Drevorezby, bačovský riad, lyžice, misky zo všakovakých nezvyčajných druhov dreva, ozdobné zátky na fľaše, palice pre chlapov, sponky do vlasov a iné ozdoby pre dievky – to všetko si môžete od neho kúpiť na jarmokoch a festivaloch v regióne Podpoľania a blízkom okolí.

img_7370.jpg

Čo nás veľmi prekvapilo, bolo práve to, ako krátko sa pán Šufliarsky rezbárčine venuje. Z jeho prác to totiž vôbec nevybadáte. Práve naopak, zdá sa, akoby vznikali pod rukami niekoho, kto vyrezáva odmalička.

img_7371.jpg

Pán Šufliarsky vyrezáva nielen tradičné námety ako fujaristov, výjavy z prírody, bačovské motívy, kone a krajinky, ale aj veci, ktoré nachádza okolo seba. Inšpirovať ho môže pestrofarebný obrázok z internetu, lebo ako vraví, ľuďom sa aj také páči, ale aj reklamný leták, ako uvidíte vo videu.

img_7373.jpg

Nehaňte Ondreja Šufliarskeho, vyrezáva s láskou.

img_7379.jpg

img_7395.jpg

img_7410.jpg

img_7414.jpg

img_7419.jpg

img_7428.jpg

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu