SME
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Krajšie Slovensko

Inšpiratívni mladí ludia, ktorí robia z tejto krajiny krajšie miesto pre život.
Nie naraz, po kúsku, zanietením pre veci, ktoré by nemuseli robiť, ale chcú.

Krajšie Slovensko: Kedy budú Košice hlavným mestom?

Danka Bodnárová je súčasťou Východného pobrežia. Bájnej krajiny, kde sa ľudia zdravia, usmievajú, sú k sebe ohľaduplní a slušní. Sú takí vďaka otvorenej mysli a vzdelaniu.

Košice, to nie je len Hlavná ulica a tohtoročné Európske hlavné mesto kultúry. Košice sú prestupnou stanicou medzi realitou a krajšími zajtrajškami, hlavným mestom Východného pobrežia.

Občianske združenie Východné pobrežie pomáha prostredníctvom vzdelávania a prednášok rozširovať obzory mladým ľuďom, predovšetkým študentom Technickej univerzity a umenia. Prináša im informácie, ktoré im vo vzdelávacom systéme chýbajú, upriamuje ich pozornosť aj ďalej, než na bežné školské osnovy. Pretože poznanie je kľúčom od brány vysnívanej krajiny, ktorú si nosí každý z nás v sebe.

Viac o Východnom pobreží sa dozviete na ich internetoch alebo si pozrite celý záznam z prednášky TEDx Košice.

Seriál Krajšie Slovensko predstavuje inšpiratívnych mladých ľudí, ktorí robia z tejto krajiny krajšie miesto pre život. Nie naraz, ale po kúsku, svojím zanietením pre veci, ktoré by nemuseli robiť, ale chcú.

V spolupráci s tv.sme ju pripravuje Rada mládeže Slovenska.

Námet a spracovanie: Katarína Mrázková a Marek Franko
Music by RCH
Vo videu boli použité archívne zábery občianskeho združenia Východné pobrežie a záznam z prednášky Miša Hudáka na konferencii TEDx Košice.


SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu