SME
Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Výťažok z Plesu v Opere prekonal očakávania

Ples v opere patrí nielen k najprestížnejším spoločenským udalostiam, ale v tomto roku sa zaradil aj medzi najväčšie charitatívne podujatia na Slovensku.

Ples v opere patrí nielen k najprestížnejším spoločenským udalostiam, ale v tomto roku sa zaradil aj medzi najväčšie charitatívne podujatia na Slovensku. Až 230 577 eur poputuje vďaka hosťom 13. plesu v opere malým pacientom s chorými srdiečkami. Výťažok zbierky bude totiž použitý na technické vybavenie operačných sál v rámci výstavby nového pavilónu Detského kardiocentra v Bratislave, ktorý by mal do dvoch rokov vyrásť pri Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb.

„Minulý rok sa zastavil výťažok zbierky tesne pod sumou 200 tisíc eur. Veľmi sme dúfali, že tento rok túto hranicu prekročíme, avšak výsledných viac ako 230 tisíc eur presiahlo aj naše najsmelšie očakávanie," uviedla Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere a dodala: „Vnímam to ako prejav veľkosti osobností, ktoré ples dokáže na jeden výnimočný večer spojiť, a to nielen vysokým kultúrnym zážitkom, ale aj myšlienkou urobiť svet okolo nás lepším."

Minimálna výška charitatívneho príspevku bola 500 € za každú vstupenku na Ples v opere. Zúčastnené páry svojim základným príspevkom za vstup na ples v opere pomôžu Detskému kardiocentru čiastkou 150 500 eur. Celková výška dobrovoľných príspevkov nad rámec základného príspevku dosiahla ďalších rekordných 80 077 eur.

Garantom, že všetky financie budú použité na deklarovaný účel, je Čestný plesový výbor spolu s hostiteľom plesu, spoločnosťou Orange Slovensko.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá