SME
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Krajšie Slovensko

Inšpiratívni mladí ludia, ktorí robia z tejto krajiny krajšie miesto pre život.
Nie naraz, po kúsku, zanietením pre veci, ktoré by nemuseli robiť, ale chcú.

Krajšie Slovensko: Prievidza nie je najväčšia diera

Existuje pesnička o najväčšej diere Slovenska. Prievidza medzi tieto mestá nepatrí aj vďaka Veronike Ľahkej, ktorá si vo voľnom čase plní svoj sen o kultúrnejšom meste.

Vo svojom oficiálnom živote je Veronika Ľahká právnička. V tom druhom si plní sen a oživuje spolu s občianskym združením Ars Preuge kultúrne dianie v meste Prievidza.

Názov Ars Preuge je z latinčiny a znamená Umenie Prievidze. Založili ho v máji 2010 mladí ľudia, ktorí chceli priniesť do mesta to, čo im tam chýbalo. Prenajali si v meste priestor, ktorý otvorili ako ateliér - v ňom ponúkajú ľuďom výstavy, koncerty, diskusie, workshopy a priestor na stretávanie.

Takéto organizovanie so sebou prináša mnohé - aktuálne aj hlavolam, ako skĺbiť prácu a svet dobrovoľného organizovania a kam aktivity organizácie Ars Preuge posunúť.

Seriál Krajšie Slovensko predstavuje inšpiratívnych mladých ľudí, ktorí robia z tejto krajiny krajšie miesto pre život. Nie naraz, ale po kúsku, svojím zanietením pre veci, ktoré by nemuseli robiť, ale chcú.

V spolupráci s tv.sme ju pripravuje Rada mládeže Slovenska.

Námet a spracovanie: Katarína Mrázková a Marek Franko
Music by RCH
Vo videu boli použité archívne zábery občianskeho združenia Ars Preuge (pre viac info kukajte ich internety)

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu