SME
Utorok, 29. november, 2022 | Meniny má Vratko

Všetko o káve

Hoci sa s ňou budíme každé ráno, veľa o nej nevieme. Všetko o káve je relácia, ktorá vás zasvätí do toho, čo káva je, ako sa upravuje a na aké všetky spôsoby sa dá podávat.

Lacná káva vám pokazí kávovar

Medzi gurmánmi existujú dva základné tábory kávičkárov. Jedni preferujú odrodové kávy z jednotlivých krajín, druhí majú radšej zmesi rozličných kávových odrôd.

Tak ako vo všetkom, samozrejme aj v káve sa môžeme stretnúť s kvalitným, priemerným, ale aj nekvalitným produktom. Medzi gurmánmi existujú dva základné tábory kávičkárov. Jedni preferujú odrodové kávy z jednotlivých krajín a často aj z konkrétnych plantáží, druhí majú radšej „blendové" kávy, teda zmesi rozličných kávových odrôd. Akú kávu si potom máme vybrať? Na túto otázku asi neexistuje jednoznačná odpoveď. Hovorí sa „koľko ľudí, toľko chutí" a pri káve to platí doslovne.

Ako rozoznať dobrú kávu od tej nekvalitnej a či uprednostniť zmes alebo konkrétnu odrodu kávy, aj o tom bude dnešný diel. Na záver vám prezradíme aj zopár dobrých tipov.

Odborným garantom relácie je Cafepoint, kvalitná káva a kávovary pre každú domácnosť. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac zaujímavostí o káve, pozrite si tiež magazín Fakty a mýty o káve.

Viac na: http://www.cafepoint.sk/kava

http://www.cafepoint.sk/kavovary-automaticke-pakove-moka

http://www.cafepoint.sk/aktuality/magazin-fakty-a-myty-o-kave

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu