SME
Utorok, 7. február, 2023 | Meniny má Vanda
Nehaňte ľud môj

Nehaňte ľud môj

Nehaňte ľud môj je relácia o slovenskom folklóre. Pripravujú ju Mišo Veselský a Martin Kleibl. Verejnoprávne informácie a hodnotný bulvár v jednom.

Načítavam video...

Slovenky v Srbsku pražia špáratká. A parádne koláče

V poslednom dieli cyklu o vojvodinských Slovákoch sme navštívili Spolok petrovských žien. Našli krásnu slovenčinu a chýrečné koláče.

V poslednom dieli cyklu o vojvodinských Slovákoch Mišo s Martinom navštívili Spolok petrovských žien. Našli krásnu slovenčinu a chýrečné koláče.

img_2483.jpg

Naša posledna zastávka púte po Vojvodine bola v Báčskom Petrovci, v meste, kde počet rôznych kultúrnych spolkov dosahuje úctyhodné čísla a ktoré z 82% obývajú Slováci. To aj patrične a celoročne oslavujú.

img_2491.jpg

Spolok petrovských žien je partia žien, ktoré sa stretávajú, venujú sa všakovakým bohumilým činnostiam ako ručné práce, zbieranie miestnych receptov a piesní a toto všetko si nenechávajú pre seba, ale rady vám porozprávajú, vysvetlia, zaspievajú – a upečú, upražia.

img_2495.jpg

Okrem heroviek, ktoré už poznáte sme ochutnali tri varianty rejteša a lepne. Cítili sme sa veľmi bonvivánsky.

img_2496.jpg

Ak budete mať v lete čas, nenechajte si ujsť Slovenské národné slávnosti v Báčskom Petrovci, čo je najväčší festival vojvodinských Slovákov. Stretnete tam okrem iných milých ľudí aj tieto úžasné tetky, ktoré sa už o vás postarajú. Nehaňte ich!

img_2500.jpg

img_2501.jpg

img_2507.jpg

img_2510.jpg

img_2513.jpg

img_5341.jpg

Ak sa chcete stať fanúšikmi relácie, navštívte našu facebookovú stránku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu