SME
Streda, 17. august, 2022 | Meniny má Milica
Varíme s veľvyslancom

Varíme s veľvyslancom

Predstavujeme vám medzinárodnú kulinársku kultúru a tradície krajín, ktoré majú zastúpenie na Slovensku.

Načítavam video...

Tradičná holandská kuchyňa má blízko k tej našej: Varíme s veľvyslancom

Varili sme s profesionálne trénovanou šéfkuchárkou, ktorá však už dlhšie pôsobí v diplomacii a v súčasnosti zastáva post veľvyslankyne Holandského kráľovstva na Slovensku. Pozrite sa, čo sme pripravili s ambasádorkou Daphne Bergsma a čo nám prezradila o holandskej kuchyni.

Keď Daphne Bergsma vysloví Old Amsterdam, nemyslí tým historické centrum hlavného mesta Holandska ale druh typického holandského syra. „ Syr je silno spojený s našou krajinou a všetci ho u nás jedia,“ hovorí ambasádorka Holandského kráľovstva na Slovensku počas toho, ako berie do ruky ostrý kuchynský nôž a krája na kocky veľký kus Old Amsterdam, konkrétne jeho dlhozrejúcu verziu Gouda. Podľa veľvyslankyne sa tradičné holandské jedlo podobá tomu slovenskému a je pre tvrdo pracujúcich ľudí. Výber dnešného menu je však syrový a všetky použité potraviny sú dostupné aj na Slovensku.

Syrové kocky
Holandská syrová polievka
Syrový šalát Starý Amsterdam

Recepty v angličtine môžete nájsť na stránke týždenníka The Slovak Spectator:

Cheese dice
Old Amsterdam cheese salad
Dutch cheese soup with croutons

Nasledujúca časť v programe nazvanom Cooking with Ambassadors /Varíme s veľvyslancami pre čitateľov The Slovak Spectator a divákov Sme TV priblíži kultúru stravovania v Kanade.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu