SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

V kolektíve obľúbený matfyzák

Ondrej Bogár je normálny chalan, ktorý svoj voľný čas venuje talentovaným deťom. Za to, čo robí je nominovaný ne cenu MOST v kategórii Mladý líder. Prečo to robí a čo ho inšpiruje?

Ondrej Bogár pomáha spopularizovať svet matematiky a fyzikálnych zákonov medzi deťmi. Za jeho prácu v organizácii P-MAT, ktorá vytvára korešpondenčné semináre z matematiky a fyziky pre nadané deti, je nominovaný na cenu MOST 2011 v kategórii Mladý líder.

Ondrej je vedúcim korešpondenčného seminára z fyziky Pikofyz. Spolu s ostatnými dobrovoľníkmi P-MATu pomáha približovať deťom svet fyziky a vytvára atraktívne prednášky, experimenty a hry, ktoré deti budú motivovať ďalej na sebe pracovať. Zároveň vedie skupinu stredoškolákov - dobrovoľníkov a spoločne organizujú sústredenia, vymýšľajú témy, príklady a zadania. Pomáhajú tak talentovaným deťom, ktorým nestačí priestor bežných školských osnov na sebarealizáciu, zapojiť sa do komunity rovnako zmýšľajúcich.

Za svoju prácu nominovaný na cenu MOST 2011 v kategórii Mladý líder. Cenu udeľujú čitatelia Denníka SME v online hlasovaní, ktoré nájdete po kliknutí tu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu