SME
Piatok, 7. október, 2022 | Meniny má Eliška

Posledná výzva na Czech In

Už len v nedeľu 25. marca 2012 o 19.00 hod. sa v Divadle Nová scéna predstavia tanečníci Baletu Bratislava s výnimočnou inscenáciou Czech In. Najnovšia produkcia prezentujúca diela významných českých choreografov Jiřího Kyliána, Libora Vaculíka a Petra Zusku je v poradí treťou premiérou v prvej sezóne tohto súboru s medzinárodným obsadením.

Vaculíkove Slovanské dvojspevy patria medzi drobné klenoty v bohatej tvorbe tohto českého choreografa a režiséra. Vaculík v nej spojil výbušnosť a dynamickosť rýdzo národných Slovanských tancov a intimitu a krehkosť Moravských dvojspevov z tvorby Antonína Dvořáka. Inšpiráciu folklórom a osobité choreografické stvárnenie nezaprie ani Lyrická od riaditeľa baletu Národného divadla v Prahe – Petra Zusku. Ten pri kreovaní svojho duetu vychádzal z clivých ukrajinských a východoslovenských balád v interpretácii dua Vyšívanka – Lada.

Druhú polovicu večera tvoria dve nadčasové diela svetovej choreografickej osobnosti – Jiřího Kyliána. Strhujúce Falling Angels prinášajú na javisko túžby, slasti i strasti žien – tanečníc v strhujúcom podaní dámskej časti súboru Baletu Bratislava. V úplnom kontraste stojí roztopašná choreografia Šesť tancov na hudbu Wolfganga Amadea Mozarta, prinášajúca situačný humor a komiku, ktorých je v tanci ako šafránu.

Nechajte sa zlákať touto krátkou videoreportážou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu