SME
Štvrtok, 8. december, 2022 | Meniny má Marína

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Paranormálne aktivity v Bratislavskej galérii

V novej časti relácie Hore bez uvidíte výstavy dvoch mladých, nádejných výtvarníkov; Martina Špirca a Tomáša Klepocha.

Martin Špirec vystavuje do 30. mája v Galérii Linea na Drieňovej 34 v bratislavskom Ružinove. Kurátorkou výstavy s názvom „ParaNormálne aktivity, On a Off IV“ je Katarína Slaninová.
Martin Špirec (1980, Čadca) študoval na VŠVU na Katedre maľby a iných médií v Ateliéri +-XXI u prof. Daniela Fischera, kde je momentálne doktorandom a odborným asistentom. Rok 2011 bol preňho mimoriadne úspešný; stal sa finalistom ceny VÚB Maľba, dostal Čestné uznanie poroty na výstave Skúter III v Galérii Jána Koniarka v Trnave, bol nominovaný na medzinárodnú cenu Strabag Art Award vo Viedeni.

Výstavu Tomáša Klepocha s názvom „Coquette with Pitch & Delicious Collapse“, ktorej kurátorkou je Vanda Sepová, môžete v Galérii Enter na Panskej 13 v centre Bratislavy zhliadnuť do 1. apríla.
Tomáš Klepoch (1981, Bratislava) študoval na VŠVU na Katedre vizuálnej komunikácie u doc. Pavla Chomu. Okrem voľnej tvorby sa venuje knižnej ilustrácii, jeho diela však môžete nájsť aj vo verejnom priestore. Za ilustrácie knihy Ruda Slobodu „Ako som sa stal mudrcom“ (Slovart, 2010) získal v roku 2011 Zlaté jablko na Bienále ilustrácií Bratislava.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu