SME
Nedeľa, 25. september, 2022 | Meniny má Vladislav

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Krvavé diela v katakombách pod Bratislavou

V novom Hore bez navštívime jednu poriadne krvavú výstavu v podzemí.

V T-Gallery na Panskej ulici č. 24 v Bratislave môžete do 24. marca navštíviť výstavu s názvom „Krv nerastie na stromoch“, na ktorej predstavuje svoje kresby, grafiky a digitálne výstupy celkom 15 umelcov z Fínska, Mexika a Slovenska, nachádzajúcich sa na hrane medzi príjemne estetickým a krvavo dekadentným.


Výstava je pokračovaním dobročinnej akcie „Kvapka krvi tým, ktorí sa ocitli na hrane“, ktorá sa uskutočnila 10. februára v Bateliéri. Na vernisáži výstavy, ktorá prebehla 2. marca, bol verejnosti predstavený tunel z 15. storočia, ktorý nadväzuje na podzemné katakomby vedúce do Dómu Sv. Martina a údajne pokračujúce až na Bratislavský hrad. Akustické a vizuálne vlastnosti 25-metrového úseku tunelu, v ktorom vraj začiatkom 20. storočia sídlilo mäsiarstvo, na vernisáži vyskúšali DJ Stroon a VJ-ka Olique.


Okrem toho T-Gallery v spolupráci s parížskou galériou Daniez & de Charette vyhlásila Cenu za kresbu pre profesionálnych umelcov a študentov posledných ročníkov umeleckých vysokých škôl vo veku do 30 rokov. Prihlásiť sa môžete do 16. apríla 2012, všetky informácie nájdete na stránke galérie.


Keďže sa už aj tvorcovia relácie Hore bez dopočuli o Facebook-u, otvorili si tam stánku, aby ste sa mohli stať našimi fanúšikmi a fanúšičkami aj na tejto sociálnej vrstve:

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu