SME
Utorok, 6. jún, 2023 | Meniny má Norbert

Filmy z Azylu

Krátke filmy z festivalu Azyl. Každý týždeň jedna novinka. Stále je čo pozerať.

Pozrite si film: Petržalka identity

Dokumentárny film Juraja Chlpíka o živote na najvačšom sídlisku cez 36 portrétov miestnych obyvateľov. Navštívte s nami panelák z vnútra.

Krátkometrážny dokumentárny film Identity Petržalky (2010) nadväzuje na rovnomennú výstavu, ktorú Juraj Chlpík nainštaloval v auguste 2006 na bratislavský Nový most. V projekte vznikla aj kniha s 36 portrétmi. Film zachytáva život petržalčanov a ich pohľad na tento fenomén architektúry.

Juraj Chlpík (1976), sa narodil v Bratislave. Vyštudoval odbor fotografie na SUPŠ a kameru na VŠMU v Bratislave, kde ukončil aj doktorandské štúdium s titulom ArtD. Ako kameraman nakrútil desiatky reklám, videoklipov a filmov. Fotografii sa venuje naplno a napr. v roku 2006 ste mohli vidieť jeho Identity Petržalky, netradičnú open air výstavu, ktorá bola inštalovaná na Novom moste.
Filmografia: Slepé lásky (dokumentárny film, r. J. Lehotský, 2008), Noc v hoteli (krátky film, r. M. Libovič, 2005), Nie je nám to jedno (predvolebná kampaň, 2002), Hana a jej bratia (celovečerný film, r. V. Adásek 2000) a iné...
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu