SME
Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Vianočný bazár: Výborná akcia, mizerné priestory

Podujatie, ktorého celý výťažok ide na charitu, opäť doplácalo na kapacitu miesta konania.

Vianočný bazár, ktorý každoročne organizuje Medzinárodný klub žien, sa tentokrát konal v bratislavskej Starej tržnici. Inak výborné podujatie, ktorého výťažok ide výhradne na charitu, žiaľ, opäť doplatilo na nevhodné priestory. Tieto sa na niekoľkohodinovú akciu, ktorú navštevujú tisícky ľudí, kapacitne nehodia.

Navštevníci sa pomedzi stánky predierali len s ťažkosťami. Dostať sa k ponúkanému tovaru dalo zabrať, mnohé bolo treba oželieť. A kým vnútri zúrila tlačenica, organizátori boli už po necelej hodine od otvorenia nútení dočasne zastaviť vstup ďalších ľudí. Tí potom v dlhom rade čakali vonku, kým sa uvoľní miesto. Viacerí to vzdali.

Podľa primátora Milana Ftáčnika mesto iné vhodné priestory nemá. „Minulý rok bola táto akcia v PKO, a boli rovnaké sťažnosti. Miesta nikdy nie je dosť." Starú tržnicu označil za najlepšie riešenie, organizátorom za akciu mesto účtovalo len jedno euro. Ftáčnik však uznal, že do budúcnosti bude treba hľadať inú alternatívu.

Jedlá, nápoje a množstvo iných lokálnych výrobkov ponúkalo takmer 40 krajín. Ak pritom organizátori vnímajú obrovský záujem ľudí, ktorých neodrádza ani vstupné, ani tlačenica, a sú si vedomí, že mesto väčšími priestormi nedisponuje, zrejme by mohli uvažovať aj nad tým, či akciu nepredĺžiť na viac dní, či ju neorganizovať vonku na námestí, prípadne či ju nepripraviť viackrát do roka. Podujatie tohto druhu si to zaslúži.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu