SME
Streda, 6. júl, 2022 | Meniny má Patrik, Patrícia

Záznam z prednášky Joshua Friedmana

Kto dnes pokrýva kľúčové svetové udalosti a ako sa mení žurnalistika? Aký dopad na spravodajstvo má tendencia zamestnávať v redakciách neskúsených, ale lacných novinárov? Pozrite si prednášku amerického profesora.

Kto dnes pokrýva kľúčové svetové udalosti a ako sa mení žurnalistika? Aký dopad na spravodajstvo má tendencia zamestnávať v redakciách neskúsených, ale lacných novinárov? Ako sa menia nároky čitateľov v oblasti kvalitného spravodajstva? Aký je vplyv nových médií a blogerskej komunity na žurnalistiku?

Redakcie už málokedy vysielajú svojich redaktorov do postihnutých oblastí a niekedy hlavné obrázky prichádzaju z mobilných telefónov nenovinárov. Prežije novinárstvo tak, ako ho dnes poznáme? Je nebezpečnejšie byť novinárom v súčasnosti? Novinárske školy chŕlia novinárov, ale mediálný trh je pod obrovskym finančným tlakom a je nad ním obrovský otáznik. Akú budúcnosť ma novinárska profesia?

Aj na tieto otázky sa pokúsi odpovedať Joshua M. Friedman, nositeľ Pulitzerovej ceny za medzinárodné spravodajstvo. Jeho prednášku na bratislavskej Univerzite Komenského môžete ste mohli sledovať naživo aj na SME.sk.

Hlavnými organizátormi podujatia sú Petit Academy, Nadácia Tatra banky, Univerzita Komenského a týždenník The Slovak Spectator.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu