SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky
Nehaňte ľud môj

Nehaňte ľud môj

Nehaňte ľud môj je relácia o slovenskom folklóre. Pripravujú ju Mišo Veselský a Martin Kleibl. Verejnoprávne informácie a hodnotný bulvár v jednom.

Načítavam video...

Garancia vysokého veku

Osemdesiatročný, čiperný a najmä chýrny heligonkár Anton Bendík odporúča lásku a veselú myseľ. Nehaňte ho, má život naozaj rád.

Anton Bendík je chlapík, ktorého poznajú mnohí návštevníci folklórnych festivalov v celom bývalom Československu. Chýrny heligonkár, ktorý pozná a zahrá či zaspieva stovky piesní, z toho väčšinu z rodného Hrušova. Hrá od svojich siedmich rokov, prvú heligónku dostal ako dieťa, keď ochorel a otec chcel, aby mu lepšie ubehol čas.

V lete ho doma neudrží nič. Vezme heligónku a ide hrať všade, kde sa práve koná nejaký festival. Nezáleží na tom, či vystupuje ako účinkujúci alebo nie, podstatné je, že si zahrá a zabaví okolie. Za svoj osemdesiatročný život počul, či sám prežil toľko príhod, že ho dokážete počúvať hodiny.

Chcete vedieť, aká stará je jeho heligónka a čo považuje za najdôležitejšie na svete? Pozrite si video a nehaňte ho. Má totiž život naozaj rád.

1.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Staňte sa fanúšikmi relácie Nehaňte ľud môj na Facebooku - kliknite.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu