SME
Pondelok, 27. jún, 2022 | Meniny má Ladislav, Ladislava

Spectacular Slovakia

Videá a reportáže mladých novinárov pre cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu v
angličtine, ktorý každý rok vydáva týždenník The Slovak Spectator.

Záhorie treba ochutnať

„Trdelník bol naozaj dobrý,“ hovorí Lucy Valerio, učiteľka angličtiny z Manchesteru, potom čo prvýkrát navštívila Záhorie.

Napriek tomu, že názov tejto tradičnej skalickej pochúťky väčšina cudzincov dokáže vysloviť len s ťažkosťami, trdelník patrí k ich najobľúbenejším slovenským jedlám. Záhorie ale nie je len miestom kam sa vybrať keď máte chuť na dezert. Valerio vo videu odporúča viacero miest, ktoré stoja za návštevu.

Video z ciest študentov žurnalistiky, ktorí objavujú Slovensko pre 16. ročník cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu vydávaného anglickým týždenníkom The Slovak Spectator.

Na tohtoročnom vydaní sa okrem mladých novinárov podieľali fotograf Yuri Dojc a redaktor Howard Swains.Projekt bol realizovaný aj vďaka spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského, tv.sme a Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch.

Edícia cestovateľa Spectacular Slovakia pre sezónu 2011/2012 v predaji od 19.9.2011 na stránkach spectator.sk. Viac informácii na adrese circulation@spectator.sk

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu