SME
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Spectacular Slovakia

Videá a reportáže mladých novinárov pre cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu v
angličtine, ktorý každý rok vydáva týždenník The Slovak Spectator.

Kam vedú posledné stopy Štefánika

Ivanka pri Dunaji na prvý pohľad nevyzerá ako miesto pre turistov. Ale je tu jedno miesto, ktoré zaujme každého nadšenca československej histórie po prvej svetovej vojne – pomník Milana Rastislava Štefánika.

Ivanka pri Dunaji na prvý pohľad nevyzerá ako miesto pre turistov. Ale je tu jedno miesto, ktoré zaujme každého nadšenca československej histórie po prvej svetovej vojne – pomník Milana Rastislava Štefánika, jedného zo zakladateľov prvého spoločného štátu Čechov a Slovákov, na mieste, kde sa jeho lietadlo zrútilo tesne pred pristátím na bratislavskom letisku v máji 1919.

Video z ciest študentov žurnalistiky, ktorí objavujú Slovensko pre 16. ročník cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu vydávaného anglickým týždenníkom The Slovak Spectator.

Na tohtoročnom vydaní sa okrem mladých novinárov podieľali fotograf Yuri Dojc a redaktor Howard Swains.Projekt bol realizovaný aj vďaka spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského, tv.sme a Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch.

Edícia cestovateľa Spectacular Slovakia pre sezónu 2011/2012 v predaji od 19.9.2011 na stránkach spectator.sk. Viac informácii na adrese circulation@spectator.sk

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu