SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Spectacular Slovakia

Videá a reportáže mladých novinárov pre cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu v
angličtine, ktorý každý rok vydáva týždenník The Slovak Spectator.

Cesta za šikovnými slovenskými majstrami

Na Slovensku stále ešte žijú ľudia, ktorí pestujú tradičné remeslá svojich starých rodičov: rezbári, kováči, výšivkárky, a mnohí ďalší.

Aj keď Slovensko je predovšetkým destináciou pre tých, ktorí si radi užívajú hory – turistiku v lete a lyžovanie v zime, niekedy sa oplatí zísť z hôr trochu nižšie a nakuknúť do dedín v údoliach. Žijú tam totiž ľudia, ktorí dodnes pestujú tradičné remeslá svojich starých rodičov: rezbári, kováči, výšivkárky, a mnohí ďalší.

Video z ciest študentov žurnalistiky, ktorí objavujú Slovensko pre 16. ročník cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu vydávaného anglickým týždenníkom The Slovak Spectator. Na tohtoročnom vydaní sa okrem mladých novinárov podieľali fotograf Yuri Dojc a redaktor Howard Swains.

Projekt bol realizovaný aj vďaka spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského, tv.sme a Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch. Edícia cestovateľa Spectacular Slovakia pre sezónu 2011/2012 v predaji od 19.9.2011 na stránkach spectator.sk. Viac informácii na adrese circulation@spectator.sk

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu