SME
Pondelok, 27. jún, 2022 | Meniny má Ladislav, Ladislava

Spectacular Slovakia

Videá a reportáže mladých novinárov pre cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu v
angličtine, ktorý každý rok vydáva týždenník The Slovak Spectator.

Do Kališťa sa život nikdy nevrátil

Kalište, jedna z dedín, kde sa počas druhej svetovej vojny sústreďovali partizáni, bola aj jednou zo 102 dedín, ktoré nacisti vypálili.

Kalište, jedna z dedín, kde sa počas druhej svetovej vojny sústreďovali partizáni, bola aj jednou zo 102 dedín, ktoré nacisti vypálili. Zároveň je však jedinou, kam sa život po vojne nikdy nevrátil. Starostovia ostatných vypálených dedín tu každý zasadili svoj strom, ako symbol hrôz, ktoré so sebou priniesla vojna.

Video z ciest študentov žurnalistiky, ktorí objavujú Slovensko pre 16. ročník cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu vydávaného anglickým týždenníkom The Slovak Spectator. Na tohtoročnom vydaní sa okrem mladých novinárov podieľali fotograf Yuri Dojc a redaktor Howard Swains. Projekt bol realizovaný aj vďaka spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského, tv.sme a Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch.

Edícia cestovateľa Spectacular Slovakia pre sezónu 2011/2012 v predaji od 19. 9. 2011 na stránkach spectator.sk. Viac informácií na adrese circulation@spectator.sk

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu