SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Spectacular Slovakia

Videá a reportáže mladých novinárov pre cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu v
angličtine, ktorý každý rok vydáva týždenník The Slovak Spectator.

Slovenská dedina, to je romantika

Múzeum slovenskej dediny v Martine je nielen miestom, kde si návštevník môže detailne prezrieť ako sa v minulosti žilo na dedinách Oravy, Liptova, Kysúc a Turca, ale predovšetkým načerpať atmosféru dediny. Pozrite si študentské video zo serálu Spectacular Slovakia.

Múzeum slovenskej dediny v Martine je nielen miestom, kde si návštevník môže detailne prezrieť ako sa v minulosti žilo na dedinách Oravy, Liptova, Kysúc a Turca, ale predovšetkým načerpať atmosféru dediny. To je práve to, čo často mnohým Slovákom, ktorí sa dnes už nedržia zvykov svojich predkov a žijú rýchlym životom v mestách, chýba najviac.

Kamera: Jana Maťková

Strih: Jana Maťková, Marek Franko


Videá z ciest študentov žurnalistiky, ktorí objavujú Slovensko pre 16. ročník cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu vydávaného anglickým týždenníkom The Slovak Spectator. Na tohtoročnom vydaní sa okrem mladých novinárov podieľali fotograf Yuri Dojc a redaktor Howard Swains.Projekt bol realizovaný aj vďaka spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského a Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch. Edícia cestovateľa Spectacular Slovakia pre sezónu 2011/2012 v predaji od 19.9.2011 na stránkach spectator.sk. Viac informácii na adrese circulation@spectator.sk

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu