SME
Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

Pólo je vášeň

Pólo priťahuje množstvo významných osobností. Azda najznámejšími z nich sú členovia britskej kráľovskej rodiny na čele s princom Charlesom a jeho synmi Williamom a Harrym. Nadšeniu z póla prepadol napríklad aj obľúbený americký herec a režisér Tommy Lee Jones.

V piatok 3. júna 2011 sa v priestoroch zámockého parku Schloss Ebreichsdorf začali v poradí už 5. medzinárodné otvorené majstrovstvá Slovenska v póle. Vrcholné podujatie pre milovníkov tohto ušľachtilého konského športu organizuje
I. Polo klub Bratislava
1888 a Slovenská pólo asociácia (SPA) pod záštitou Medzinárodnej pólo federácie (FIP). Podujatie bude trvať do nedele 3. júna. Nad hladkým priebehom zápasov dozerá špičkový anglický pólo rozhodca Henry Stevens z Anglickej pólo asociácie (HPA).

Na štyroch rakúskych ihriskách, ktoré sú situované len 70 km od Bratislavy, hrá
šesť tímov s hendikepom 7-8, čo podujatiu dáva punc najvyššieho hendikepového turnaja v strednej Európe, porovnateľného len s Austrian Open. Jednotlivé družstvá sú zložené z hráčov z Rakúska, Nemecka, zo Švajčiarska, z Poľska, Maďarska, Ruska, Argentíny a, samozrejme, zo Slovenska, ktoré reprezentujú Peter Godányi a Martin Magál z I. Polo klubu Bratislava 1888.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu