SME
Štvrtok, 1. jún, 2023 | Meniny má Žaneta

Hudobné úlety

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väcšinovému vkusu.

RARA AVIS je melancholicky temná gitarovka

Kapela Rara Avis je na scéne pomerne nová, napriek tomu už ale svojou melancholicky temnou, ale zároveň gitarami nabrúsenou tvorbou stihla zaujať poslucháčov.

Kapela Rara Avis je na scéne pomerne nová, napriek tomu už ale svojou melancholicky temnou, ale zároveň gitarami nabrúsenou tvorbou stihla zaujať poslucháčov, ale aj české vydavateľstvo XP Production. V januári 2010 skupine vyšiel debutový album The Portrait, ktorý nahrávali v Bratislave u Mareka Rakovického z Lavagance a o mesiac neskôr ho pokrstili v pražskom Lucerna Music Bare. Rara Avis sa českému publiku asi najviac zviditeľnili ako predkapela The Subways či zahrievaním pódia syntypopovým hviezdam Hurts na ich koncerte v Prahe. Po rôznych personálnych zmenách a presunu z Bratislavy do Prahy sa kapela momentálne cíti najlepšie vo vyváženej kombinácii dvoch Čechov a dvoch Slovákov. Práve v tomto harmonickom rozpoložení a pred ich prvým slovenským koncertom v novej zostave ich tvorcovia filmu navštívili v budove bývalej psychiatrickej liečebne, kde chalani tvoria a skúšajú.

Krátky film o mladej gitarovej štvorici Rara Avis pripravila Voices v rámci pokračovania série videofilmov Hudobné úlety o nových zaujímavých slovenských hudobných kapelách a projektoch a premiéru mal 17. februára 2011 na Voices Live 19.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu