SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Nápad sa ráta

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o rozličných nápadoch a projektoch, ktoré zľahčujú a spríjemňujú život druhým.

Debris je divadlo bez slov

Ďalší film z voľnej série Nápad sa ráta, ktorý mapuje vznik a existenciu divadelnej spoločnosti Debris.

Na zbiehačke k novému predstaveniu MONO nakrútila 25. februára 2011 Nezisková organizácia Voices prvé zábery do ďalšieho filmu z voľnej série Nápad sa ráta, ktorý mapuje vznik a existenciu divadelnej spoločnosti Debris. Divadelná spoločnosť Debris vznikla na pôvodnej báze súboru Hubris. Existuje a tvorí (s prestávkou 1999-2004) už pätnásť rokov. Hlavným výrazovým prostriedkom spoločnosti koncentrovanej prevažne na klasické témy bol vo väčšej miere nonverbálny prístup a autorské výpovede. Za obdobie svojej existencie divadlo vyprodukovalo viac než dvanásť predstavení. Všetky vstupy - vizuálne, hudobné, zvukové a pohybové, rytmizované v mieste a čase, vrstvy diania v prostredí divadla, či v inom priestore - existujú paralelne vedľa seba a hrajú proti iluzionizmu reálneho času. V súčasnom období komornejšie zloženie spoločnosti inklinuje k fyzickému a tanečnému divadlu, nevylučujúc však syntetický vhľad použitých médií.

Vo filme účinkuje Jozef Vlk (režisér a autor hudby), Daniel Raček (tanečník), Martina Lacová (tanečníčka), Stanislava Vlčeková (choreografka, interpretka) a Martin Piterka (scénograf, interpret).

Krátky film vyrobila Nezisková organizácia Voices a premiéru mal 17. marca 2011 na Voices Live 20.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu