SME
Piatok, 15. október, 2021 | Meniny má TeréziaKrížovkyKrížovky

Chválov test

Rasťo Chvála a jeho kolegovia testujú krásne autá. Zážitok je viac ako len suché informácie.

Za volantom najrýchlejšieho kompaktného Audi všetkých čias

Podľa Audi má byť model RS 3 Sportback najšportovejšie kompaktné auto. Krátke video dokazuje, že to tak môže byť, hoci závisí od uhla pohľadu. Urobili sme všetko pre zachytenie zvuku pri výfuku.

MONTE CARLO, SOSPEL. Po skúsenostiach s Audi S3 sme mali obavy, či ešte ostrejšia verzia RS 3 nebude len autom pre milovníkov zrýchlenia na diaľnici. Papierové údaje o motore s výkonom až 340 koní a zrýchlení z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy tomu nasvedčovali.

Na druhej strane Audi predviedlo svoj model v okolí Monte Carla a na triatiach legendárnej rely, kde začala automobilka žať úspechy s Modelom Audi S1. Vtedy mal na tom zásluhu pohon všetkých kolies a tiež päťvalcový turbomotor.

Päťvalec s krútiacom momentom 450 Nm má pod kapotou aj nové Audi RS 3. Jazda novinky nemá s modelmi A3 takmer nič spoločné. Obrovské, takmer preteárske brzdy sa po pár ostrých spomaleniach iba dostávajú k chuti a dvospojková prevodovka S tronic v manuálnom režime nepreradí svojvoľne, ale počká na pokyn vodiča.

Aj stabilizačný systém ESP sa dá konečne vypnúť úplne. Jedine nám nepasoval tvar športových sedaiel, ktoré sú aj v tomto aute za príplatok. Na zákalde prvých kilometrov si myslíme, že Audi nepostavilo iba rýchle kompaktné auto, ale aj vďaka kevlarovým blatníkom a iným prvkom, je to športové Audi. Možno aj najšportovejší kompakt.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu