SME
Sobota, 16. október, 2021 | Meniny má VladimíraKrížovkyKrížovky

Chválov test

Rasťo Chvála a jeho kolegovia testujú krásne autá. Zážitok je viac ako len suché informácie.

Do novinára SME nabúrali pri pretekoch na ľade

Počas prvého dňa podujatia Mazda MX5 Ice Race vo Švédsku nemal slovensko-česko-chorvátsky tím na ružiach ustlané. Prišla tvrdá konkurencia, piloti občas zapadli v snehu a Rasťo Chvála dostal od angličanov poriadny ťukanec do dverí.

OSTERSUND. Bolo to hneď v úvode poobedňajšieho druhého trénigu, keď Rasťa nechcel kolega z Británie pustiť pred seba, a ako spolu bojovali, v jednej zákrute ho vynieslo a stočilo predkom auta rovno do vodičových dverí, presne vo chvíli ako ho Rasťo obiehal. Zomlelo sa to tak rýchlo a vo veľmi tesnej blízkosti, že kontaktu sa nedalo vyhnúť.

Hoci naše auto bolo poškodené, dalo sa pokračovať ďalej. Chlapci sa len museli v dalšom priebehu vyrovnať s nechceným vetraním kokpitu na strane vodiča. Horšie bol na tom kolega z Anglicka, ktorý dosť rozmlátil predok a musel ísť na kontorlu do boxov. Neskôr však aj on mohol pokračovať v tréningu. V popoludňajšej kvalifikácii sa rozhodovalo o pozícii v dnešných (streda 23.2.) pretekoch. Slovensko-česko-chorvátsky tím štartuje z deviatej pozície.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu