SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Slováci by mohli byť hrdší na svoj vidiek

V novom Hore bez uvidíte výstavu pri príležitosti 20. rokov fotografie na VŠVU a zistíte, prečo sa holandskej fotografke páčili viac naše dediny než mestá.

Do konca mesiaca máte v Stredoslovenskej galérii v Banskej Bystrici možnosť vidieť výstavu s názvom Predpremiéra, ktorá bola usporiadaná pri príležitosti 20. výročia založenia Katedry fotografie a nových médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Výstava predstavuje výber prác pedagógov, absolventov a súčasných študentov katedry. Jeden z jej troch ateliérov vedie prof. Ľubo Stacho, ktorý je zároveň kurátorom výstavy. Na jej príprave ešte spolupracovali: Jana Hojstričová, Marko Horban, Michaela Pašteková, Alena Očkaiová, Silvia Saparová, Jozef Sedlák, Miro Švolík a Olja Triaška Stefanovič.

Holandská fotografka Susan van Hengstum nám pred objektív zavítala pri príležitosti prezentácie jej projektu It's All Eyes, ktorý vytvorila na cestovnej rezidencii organizovanej občianskym združením Štokovec so základňou na Banskej stanici v Banskej Štiavnici. Počas dvoch mesiacov precestovala železnicou 25 miest a dedín po celom Slovensku. S hanbou priznávame, že navštívila aj také obce, kde sme my ešte neboli...

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Umenie hore bez

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá