SME
Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Hudobné úlety

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o mladých slovenských hudobníkoch, ktorí sa neprispôsobujú väcšinovému vkusu.

The Ills: Kopírujte s vkusom

Krátky film o pravdepodobne prvej postrockovo – shoegazovej kapele na Slovensku.

Nezisková organizácia Voices pripravila ďalšie pokračovanie série videofilmov Hudobné úlety o mladých a zaujímavých slovenských hudobných kapelách a projektoch. Krátky film o pravdepodobne prvej postrockovo - shoegazovej kapele na Slovensku vznikol 12. októbra 2010 v bratislavskej skúšobni The Ills vedľa železničnej stanice Vinohrady a premiéru mal 21.októbra 2010 na Voices Live 17.

Vlna shoegazových a post-rockových kapiel zasiahla celý svet, ale na Slovensku s tým prví prišli The Ills. Napodobňovaním zvuku, ktorý na Slovensku málokto pozná môže kapela vzbudiť aj vzácny pocit originality a jedinečnosti. Ale aj keď ide iba o pocit, aspoň sa kopíruje s vkusom. A presne to je recept, ktorý odporúčajú členovia The ILLS aj ostatným slovenským kapelám. Skupina The Ills vznikla v Bratislave v septembri 2008. Štvorčlenná kapela v klasickej zostave (dve gitary, basa, bicie) tvorí výhradne inštrumentálky a po neúspešných pokusoch s mikrofónom sa jej členovia počas hrania namiesto spievania radšej pozerajú na svoje topánky. Po dvoch voľne stiahnuteľných EP cez internetové vydavateľstvo Exitlabel nahrávajú v spolupráci so spriazneným klubom Tabačka v Košiciach svoj debutový album To Wish Impossible Things, pomenovaný podľa pesničky obľúbenej kapely basgitaristu Fifa - The Cure. The Ills radi a často koncertujú a majú za sebou turné so skupinami Čisté tvary a nedávno aj so skupinou Kolowrat.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá