SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Kde stretnete na Dušičky najviac prízrakov?

V „halloweenskom“ Hore bez uvidíte duchov, prízraky, opustené stavby, pozostatky mŕtvych a tiež sa dozviete, čo majú spoločné blondíny s Darwinom.

Galéria Krokus v Bratislave prezentuje slovenskému publiku po prvý krát tvorbu rakúskej výtvarníčky Miriam Bajtaly, ktorá sa síce narodila v Bratislave, no ako sedemročná s rodičmi emigrovala do Rakúska. Na výstave Home Stories, ktorá potrvá do 19. novembra, môžete zhliadnuť sériu fotografií, video a inštaláciu, ktoré spája téma pôvodu, domova a identity.

Galéria AMT Project v Bratislave prezentuje do 11. decembra dva nové projekty výtvarníčky Ilony Németh. Na prvom projekte, zameranom na nepoužívané architektonické objekty Dunajskej Stredy, s ňou spolupracovali zakladatelia fotoklubu DS; László Soós, Péter Hodosy, László Göndör a Béla Edmár. Druhou časťou výstavy je projekt Rodinný relikviár. Okrem toho tu môžete zhliadnuť najnovšie video hosťujúceho dua Anetta Mona Chişa a Lucia Tkáčová s názvom O pôvode človeka a výbere v súvislosti s pohlavím.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Umenie hore bez

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá