SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Ladislav Chudík krstil Lúčnicu valaškou

Herec Ladislav Chudík pokrstil nové DVD Lúčnice 60 rokv krásy. Najlepšie choreografie Prof. Štefana Nosáľa s hudbou Svetozára Stračinu dostali kvalitný obraz a zvuk vo formáte 5.1.

Herec Ladislav Chudík sa stal „matrikárom" - uviedol do života nové DVD Umeleckého súboru Lúčnica. Ide o záznam programu „60 rokov krásy", ktorým Lúčnica oslávila okrúhle výročie svojho založenia. Najlepšie choreografie Prof. Štefana Nosáľa s hudbou Svetozára Stračinu a ďalších skladateľov dostali kvalitný obraz a zvuk vo formáte 5.1.

Lúčnica má za sebou úspešnú sezónu, ktorá vrcholí práve v týchto dňoch - v utorok, 26. novembra odlieta na celonárodné turné do Austrálie. Po úspechoch v tejto krajine v rokoch 1999 a 2007 budú slovenskému umeniu tlieskať diváci v Sydney, Melbourne, Adelaide, Canbere, či vzdialenom Perthe.

Po návrate najvzdialenejšieho kontinentu uvedie Lúčnica koncom novembra ešte 2 predstavenia (Bratislava, Piešťany), ktoré budú poctou k nedožitým 70. narodeninám Svetozára Stračinu, autora hudby k najslávnejším programom Lúčnice.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá