SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Chválov test

Rasťo Chvála a jeho kolegovia testujú krásne autá. Zážitok je viac ako len suché informácie.

Prvá jazda s novým Swiftom. Je ho viac

Automobilka si dala pri tvorbe štvrtej generácie iba jediný cieľ. Ponúknuť viac Swiftu. S výnimkou batožinového priestoru sa to v podstate podarilo.

MNÍCHOV. Do metropoly Bavorska chodíme obyčajne skúšať limuzíny BMW alebo Audi. Mesto snov, ktoré si onedlho pripomenie 200 rokov od prvého Oktoberfestu privítalo značku Suzuki a tá zasa novinárov s cieľom predstaviť nový Swift. Hoci to na prvý pohľad na fotografiách tak nevyzerá, je to úplne nová, štvrtá generácia úspešného modelu.

V poldruha miliónovom meste malé auto nezanikne a dokonca veľmi príťažlivo vyzerá v spleti pomerne drahého automobilového parku Mníchova. Skôr, ako sme sa stihli opýtať, prečo nedošlo k výraznejšej zmene dizajnu, šéfdizajnér Swiftu Tetsuya

Ozasa pripomína: „Nešli sme cestou revolúcie, ale evolúcie očakávaní zákazníkov, ktorí od nás čakajú Swift". Vydarený a výrazne európsky dizajn Swiftu bol jedným zo základných pilierov predaja vyše 1,8 milióna kusov tretej generácie. Mimochodom, Swift v súčasnej podobe sa stal Autom roka v 19 krajinách sveta.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Chválov test

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá