SME
Streda, 17. august, 2022 | Meniny má Milica

TAKMER Fest Anča

Pozrite si filmy, ktoré sa len tak-tak nedostali do hlavnej sútaže medzinárodného festivalu animovaného filmu Fest Anča. Divácku cenu TAKMER, o ktorej ste rozhodovali v internetovom hlasovaní, získal film KLOBÚK od Michaela Fragsteina.

Klobúk

Pieseň HAT od Maxa a Laury Braunovcov je tajuplným príbehom o láske, objavovaní a strate, o vzťahu k domovu a o vyrastaní.

Pieseň HAT od Maxa a Laury Braunovcov je tajuplným príbehom o láske, objavovaní a strate, o vzťahu k domovu a o vyrastaní. Dejová línia prebieha bez lineárnosti, či koherencie, prostredníctvom zábleskov, čo umožňuje sotva postrehnuteľným odrazom pocitov a spomienok dostať sa do popredia vo výrazných ale jemných líniách. Tento snový štýl sa tiahne celým videoklipom Michaela Fragsteina.

Rukou kreslené sekvencie na prázdnom pozadí dopĺňajú text piesne. Obrázky sa objavujú a znova miznú, plné dvojznačnosti a symboliky. Dejová línia sa skladá z množstva vzájomných spojení medzi protagonistami a necháva priestor pre interpretáciu a pre individuálnu reflexiu divákov.

Hat

Germany , 2010 , 02'45''

Director: Michael Fragstein

The song HAT by Max and Laura Braun presents an enigmatic story of love, discovery and loss, a sense of home and growing up. Foresaking linearity and coherence, a narrative is conveyed through fleeting glimpses, allowing a subtle landscape of emotion and memory to emerge, its contours defined by thick, soft lines. This dreamlike style is continued throughout the video made by director Michael Fragstein. Hand painted sequences unfolding in an empty space accompany the song's lyrics. Replete with ambiguity and symbolism, these images appear, merge and fade. An ongoing chain of events reveals an infinite number of ties between the protagonists, while leaving room for interpretation and a space for the audience to reflect.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu