SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Chválov test

Rasťo Chvála a jeho kolegovia testujú krásne autá. Zážitok je viac ako len suché informácie.

Zvládol nový Touareg prácu v lese?

Rasťo Chvála so svojím tímom hľadá uplatnenie luxusného SUV v praxi. Konečne účelne využijeme obrovskú silu motora a pohon všetkých kolies. Sledujte, či Volkswagenu prospelo zníženie hmotnosti.

BREZNO. Doposiaľ existovali iba dve SUV týchto rozmerov, ktoré dokázali po pár metroch jazdy presvedčiť a urobiť dojem radostnej jazdy. K súčasnému BMW X5 a Porsche Cayenne sa pridal aj Touareg s relatívne priamym riadením a okamžitou odozvou na pohyb volantu. S týmto autom sa nechcete vyhnúť zákrutám, ale si ich užiť. Súčasťou harmónie je osemstupňová prevodovka, ktorá radí tak, že by jej pristali tlačidlá radenia na volante.

Práve na jazdných vlastnostiach najviac cítiť odľahčenie prednej časti auta. Predná náprava do prudkej zákruty lepšie zatáča a nemá tendenciu k výrazne nedotáčavému správaniu. Iba v extrémnej situácii a veľmi ostrých zákrutách, prípadne slalome, sa prejaví vrodená nedotáčavosť. Vtedy zasiahne stabilizačný systém. Možné vylepšenie by prinieslo presunutie väčšej časti krútiaceho momentu na zadnú nápravu. Pohon všetkých kolies sa totiž stará iba o trakciu a na dynamike jazdy sa príliš nepodieľa.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Chválov test

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá