SME
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Nápad sa ráta

Krátke videofilmy Neziskovej organizácie Voices o rozličných nápadoch a projektoch, ktoré zľahčujú a spríjemňujú život druhým.

Nápad sa ráta: Ako sa má pracovať s deťmi z Petržalky

Občianske združenie KASPIAN chce skvalitňovať život detí a mladých ľudí, ktorí svoj voľný čas trávia v uliciach Petržalky. Pozrite si, ako vyzerá ich terénna práca v skateparku.

Občianske združenie KASPIAN vzniklo s poslaním skvalitňovať život detí a mladých ľudí, ktorí svoj voľný čas trávia v uliciach Petržalky. Prostredníctvom nízkoprahových programov, vzdelávania, praxe a dobrovoľníckej činnosti napĺňa svoje ciele. Víziou činnosti KASPIANu je zodpovedné a plnohodnotné trávenie voľného času bez cigariet, alkoholu, drog a iných nepriaznivých faktorov pôsobiacich na zdravý vývin detí s uvedomovaním si možností životnej voľby. Krátky film vznikol v petržalskom skateparku - KASPIANparku.

Začiatky občianskeho združenia KASPIAN s prácou s deťmi a mládežou v Petržalke siahajú do roku 1997. Pracovníci a dobrovoľníci združenia v ňom nadväzujú s deťmi a mladými ľuďmi kontakt, zisťujú, aké sú ich aktuálne potreby a pomáhajú im orientovať sa vo svojich problémoch a pocitoch. Dôležitým princípom je, že mladí ľudia nie sú nútení k žiadnej činnosti alebo aktívnej účasti v programe. Túto činnosť KASPIAN uskutočňuje prostredníctvom klubovej a terénnej sociálnej práce.

KASPIAN Klub je nízkoprahové zariadenie pre deti a mládež v nebytových priestoroch obytného domu na Ambroseho 15 v Petržalke. Pre cieľovú skupinu vo veku 7 až 20 rokov tu klub okrem prijatia, spolubytia a bezpečia ponúka aj psychosociálnu oporu a sociálnu pomoc v problémoch a ťažkých životných situáciách. Pomocou preventívnych (rozhovory, diskusie) a voľnočasových (lezecká stena, stolný tenis a futbal, internet) aktivít vytvára klub podmienky na to, aby mohli deti a mladí ľudia realizovať svoje nápady.

Terénna sociálna práca KASPIAN je ľahko dostupná služba ponúkaná deťom a mladým ľuďom tam, kde trávia svoj voľný čas. Miestom je najmä petržalský skatepark, ale tiež ulica a iné športoviská. Ide o program, prostredníctvom ktorého sa mladým ponúka podpora a pomoc v náročných situáciách a priestor na napĺňanie vlastných potrieb. Tieto služby využívajú najmä miestni tínedžeri.

Film vyrobila Nezisková organizácia Voices , ktorá ho 27. mája 2010 v premiére premietla na verejnom multižánrovom podujatí Voices Live 14 .

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá