SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Ufonaut pristál v Bratislave

Exkluzívne zábery z pobytu vedecko-fantastického ufonauta Júliusa Kollera v SNG a čerstvé maľby Michala Černušáka vám prináša nové Hore bez.

Slovenská národná galéria pripravila rozsiahlu retrospektívu priekopníkovi slovenského konceptualizmu Júliusovi Kollerovi (1939-2007), ktorý sám seba označoval ako „U.F.O.-naut" - bytosť z vesmíru. Komplexnú výstavu s názvom Vedecko-fantastická retrospektíva môžete zhliadnuť na dvoch poschodiach Esterházyho paláca až do jej odletu intergalaktickým korábom 20. júna. Kurátorom Petre Hanákovej a Aurelovi Hrabušickému sa podarilo zhromaždiť takmer tisícku diel, artefaktov a dokumentov z mimoriadne bohatej tvorby umelca, ktorý je uznávaný nielen u nás, ale i v zahraničí a dokonca aj na iných planétach.

V bratislavskej galérii Krokus prezentuje na výstave Let your troubles out svoje najnovšie maľby mladý slovenský výtvarník Michal Černušák (1982). V centre jeho umeleckého záujmu stojí súčasná spoločnosť a jej zmeny v dôsledku globalizácie či nových poznatkov z oblasti vedy a techniky. V tvorbe často vychádza z mediálnych správ a článkov, rôznych konšpiračných teórií, či manipulujúcich ideológií. Výstavu môžete navštíviť do 4. júna.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Umenie hore bez

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá