SME
Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Alojz Hlina pláva na plti do Komárna

Podnikateľ Alojz Hlina v nedeľu popoludní vyplával na plti z Liptovského Mikuláša. Počas plavby che presviedčať ľudí aby vo voľbách nevolili nacionalistov a hulvátov.

Podnikateľ Alojz Hlina, ktorý sa stal na verejnosti známy svojimi akčnými protestmi proti štýlu politiky, aký praktizuje Ján Slota a jeho SNS, dnes začal svoju týždňovú plavbu na plti po prúde Váhu.

Váh sa rozhodol splaviť aj napriek vysokej hladine rieky. Na plavbe ho sprevádzajú dvaja skúsení pltníci z Oravy. Sú presvedčení, že sa im podarí bez problémov dostať plť až do Komárna, tak ako to kedysi robili ich predchodcovia.

Na úsekoch, ktoré nie sú splavné budú plť prevážať na prívese. Plavba sa začala okolo poludnia v Liptovskom Mikuláši, kde pred historickou budovou evanjelickej fary Alojz Hlina vyzval Slovákov, aby vo voľbách nevolili primitivizmus, grobianstvo a hulvátov.

Druhou zastávkou bude Černová do ktorej sa priplaví cez Ružomberok a v Martine vyzve predstaviteľov Matice Slovenskej na priateľský futbalový zápas s Csemadokom. V utorok pripravuje koncert v Žiline a chce sa stretnúť aj s voličmi Jána Slotu. Deň na to na pribije na bránu Trenčianskeho hradu deklaráciu „Kto je pánom Váhu a Tatier." V Piešťanoch, kde plánuje doraziť vo štvrtok bude pri Mňačkovom dome čítať úryvky z jeho knihy „Ako chutí moc".

Záver plavby je naplánovaný na piatok. O 13.00 položí kytice kvetov k sochám Cyrila a Metoda a sv. Štefana . Alojz Hlina dnes vyhlásil, že plavbu financuje z vlastných prostriedkov a celkové náklady odhaduje na 1000 Eur.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu