SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Pritiahne Kunsthalle viac turistov do Bratislavy?

Budeme mať na Slovensku vôbec niekedy Kunsthalle? V novom Hore bez sa dozviete, v akom stave je momentálne tento projekt a ako fungujú podobné inštitúcie v zahraničí.

Kunsthalle - čiže adekvátny, dostatočne veľký a reprezentatívny priestor pre dôležité výstavy domáceho a zahraničného umenia - je snom a zároveň nočnou morou výtvarnej obce už dvadsať rokov. Politici neprejavujú úprimný záujem a snahu riešiť tento problém, široká verejnosť si neuvedomuje dôležitosť takejto inštitúcie pre slovenskú kultúru.

Možno sa to však už čoskoro zmení. Aspoň podľa vyjadrení generálneho riaditeľa sekcie umenia a štátneho jazyka na ministerstve kultúry Petra Kováča. Okrem neho nám svoj názor povedal výtvarník Blažej Baláž, ktorý sa v „boji" za vznik Kunsthalle angažuje už od roku 1997. Rostislav Koryčánek, riaditeľ Domu umění v Brne, nám predstavil funkčný model takejto inštitúcie a naznačil možné dôvody neexistencie Kunsthalle na Slovensku.

Ak vás celá problematika zaujala a chceli by ste sa dozvedieť viac, príďte v utorok 13. 4. o 13:00 do bratislavskej A4-ky na Námestí SNP na medzinárodnú diskusiu, ktorú organizuje iniciatíva 20 rokov od nežnej neprebehlo. Viac informácií sa dozviete na

https://sites.google.com/site/dvadsatrokovodneznej/diskusie/2-diskusia

https://sites.google.com/site/dvadsatrokovodneznej/rozne/fakty/kauzy/kunsthalle.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Umenie hore bez

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá