SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Svet Tomáša Hudáka

Tomáš Hudák komentuje najzábavnejšie udalosti uplynulého týždňa. Na politiku sa netreba pozerať len vážne.

Americký senátor šokoval múdrosťou

Ostrov Guam má o publicitu postarané. Preslávil ho senátor, ktorý ho urobil súčasťou najblbšej otázky v politike za posledné roky. Publicitu potreboval aj maskot MS v hokeji. Hudák mu pomohol.

Keď má politik pocit, že médiám nestojí za reč pre svoju prácu, musí ísť na vec inak, aby sa dostal na stránky, ktoré hýbu svetom. U nás to už dávno pochopil Ján Slota, o ktorom sa už popísali haldy papiera, ale ani riadok o jeho skutočnej práci. Asi preto, že takmer žiadnu nevykonáva.

Môžete zvolať milión tlačoviek, ak nemáte silný mesidž (teda posolstvo), nestojíte za čiarku. Stačí však jedno faux-pas, pošmyknutý jazyk alebo nepodarený úkon, a je zaručené, že vaše meno sa objaví aj v brunejskom nedeľníku pre chovateľov tiav.

Najnovšie sa o tom presvedčil Joe Biden, ktorému nemožno zazlievať, že z tieňa Baracka Obamu sa len ťažko vystupuje. Ten mu to navyše nijako neuľahčuje, keď svojimi trapasmi ešte dupľuje už aj tak bohaté mediálne pokrytie doma i vo zvyšku sveta.

Absolútnou hviezdou je však v tomto smere senátor Hank Johnson. Jeho otázku o osude ostrova Guam bude citovať ešte niekoľko generácií. Patrí totiž určite do Zlatého fondu politických múdrostí.

Nie je však prvý v histórii, kto si myslel, že zem je plávajúca doska.

Nezabudnite: Svet Tomáša Hudáka, politickú one man show nájdete na TV.SME.SK každý štvrtok od 20:00.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Svet Tomáša Hudáka

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá