SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Dopravné oko Maroša Palescha

Poznáte dopravné predpisy skutočne dobre? Maroš Palesch vám s nimi pomôže.

Komplikovaná doprava na bratislavských Kramároch

Päťdesiat metrov dlhý úsek cesty a dve parkoviská komplikujú premávku na bratislavských Kramároch. Najmä v ranných dopravných špičkách. Dokedy?

Doplnené 8. 4. 2010 o stanovisko riaditeľa FNSP Bratislava Miroslava Vaďuru:.

V reportáži redaktora Páleša sa o. i. hovorí o tom, že v záujme riešenia parkovania na Kramároch mesto oslovilo vedenie nemocnice, aby vytvorilo statické parkovacie miesta pre svojich klientov (pacientov). Za úvahu stojí sprístupnenie podzemných garáží, ktoré sú prázdne (redaktor hovoril jedným dychom o detskej nemocnici a aj o našej, takže netuším, čie podzemné garáže mal na mysli). Zamestnanec mesta navrhuje ako jedno z riešení rozšíriť cestu na úkor nemocničných pozemkov, čo však nie je ideálne, pretože to nerieši parkovanie. Záver: Čierny Peter je v rukách nemocnice ...

Ad: Komplikovaná doprava na bratislavských Kramároch

Chápeme ťažkú situáciu, ktorá sa denne vytvára aj pred Nemocnicou akad. L. Dérera. Problém z nášho pohľadu by bolo možné riešiť iba v dolnej časti pozemkov pod nemocnicou, vzdialenej od vchodu asi 400 metrov. Toto riešenie sa však ukazuje najmä pre našich pacientov a klientov ako nie veľmi vhodné práve pre spomínanú vzdialenosť. Navyše, výstavba parkoviska si vyžaduje finančné prostriedky, ktoré nemocnica k dispozícii nemá. V situácii, v ktorej sa nachádzame, smerujeme všetky finančné zdroje do miezd, odvodov, opráv a technológií.

V čase, keď sa stavala nemocnica na Kramároch, čo je niečo viac ako štyridsať rokov, nikto nepredpokladal taký motoristický boom, ako sa prejavuje v posledných rokoch. Sami pociťujeme potrebu rozšíriť parkovacie miesta pre pacientov aj zamestnancov. Na rokovaní s Magistrátom hl. m. Bratislava primátor súhlasil ako s dočasným východiskom povoliť v priestore medzi odbočkou k centrálnemu príjmovému oddeleniu a vstupom do nemocnice so šikmým státím vozidiel. Pôvodne sa čakalo na to, kedy zíde sneh ... Ukazuje sa však, že z dopravného hľadiska ani toto riešenie nebude možné pre úzku vozovku a chodník.

Dovoľujeme si pripomenúť, že Detská fakultná nemocnica s poliklinikou nie je súčasťou Fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava, preto by sa žiadalo jasne rozlišovať, o ktorej nemocnici sa v reportáži hovorí. Len veci znalí človek pochopí, že podzemné garáže sú pod DFNsP. Bežný recipient však slovo nemocnica na Kramároch automaticky spája s FNsP Bratislava, resp. Nemocnicou akad. L. Dérera. Škoda tiež, že v reportáži chýba predovšetkým hlas toho, od koho sa, podľa redaktorov, očakáva náprava. Zistili by ste, že nič nie je len čierne, alebo biele. Dokonca ani Čierny Peter. Už aj tak zlú priechodnosť vozovky zhoršilo rozhodnutie dopravnej komisie mesta, keď udelili povolenie prevádzkovať parkoviská pred DFNsP a pred Slovenskou zdravotníckou univerzitou. Dôsledky tohto rozhodnutia v podobe úplne upchanej vozovky sú vizitkou a zodpovednosťou magistrátu.

V Bratislave 30. marca 2010

Miroslav Vaďura, riaditeľ

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Dopravné oko Maroša Palescha

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá