SME
Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Skôr nájdete dobrého fotografa než dobrého kritika fotografie

V druhom pokračovaní miniseriálu Hore bez o umeleckých periodikách na Slovensku zaostríme na časopisy, ktoré sa venujú fotografii a dianiu okolo nej.

Port no. 21 približuje od roku 2007 fotografiu laickej a profesionálnej verejnosti, informuje o dianí na fotografickej scéne, o kvalitných domácich a zahraničných výstavách, prezentuje súčasných slovenských i zahraničných tvorcov a „klasikov" svetovej fotografie, pričom sa nebráni ani presahom do iných vizuálnych médií. Časopis netradičného formátu B3 vydáva občianske združenie Photoport štyri krát ročne v slovensko-anglickej mutácii. Kúpiť si ho môžete vo vybraných galériách a kníhkupectvách, zdarma je distribuovaný do siete knižníc po celom Slovensku.

Časopis Imago založilo v roku 1995 občianske združenie Fotofo s ambíciou informovať zahraničie o súčasnom stredo- a východoeurópskom fotografickom dianí. V snahe spochybniť tradičnú kategorizáciu, a zároveň naznačiť rozľahlosť novootvoreného priestoru, dostal vtedy časopis podtitul „iná európska fotografia" (Another European Photography). Časopis vychádza ako občasník v anglickej mutácií s príspevkami od autorov z celého regiónu.

Od roku 2007 vydáva OZ Fotofo štvrťročník Fotonoviny, ktorého snahou je mapovanie situácie na Slovensku. K dispozícií je zadarmo v galériách a knižniciach, stiahnuť si ho môžete aj na internete.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Umenie hore bez

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá