SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Počas socializmu sa u nás konzum zo Západu romantizoval

V novom Hore bez navštívime výstavu Juraja Bartusza v Košiciach a nostalgicky si zaspomíname na mladosť na výstave v Banskej Bystrici.

Vo Východoslovenskej galérii v Košiciach si môžete do 14. februára pozrieť výstavu s názvom „Jakoby, Bondy, Časový limit, Indigo" známeho slovenského sochára Juraja Bartusza. Okrem sochárskej tvorby sa tu prezentuje predovšetkým svojou akčnou tvorbou a gestickou kresbou a maľbou. Kurátormi výstavy sú Vladimír Beskid a Gábor Hushegyi.

V Stredoslovenskej galérii v Banskej Bystrici môžete do 28. februára navštíviť medzinárodnú výstavu „Romantika mojej mladosti, budúcnosť mojej nostalgie (2. časť)", ktorú kurátorsky pripravila Mira Keratová. Výstava skúma pojmy nostalgie a romantizmu v súvislosti so súčasným stredoeurópskym umením, zaoberá sa analýzou súvislostí a väzieb s minulosťou a obdobím socializmu.

Vystavujúci umelci: Zbyněk Baladrán, Anetta Mona Chisa, Peter Kerekes, Marian Kusík, Michal Moravčík, Lucia Nimcová, Ivan Ostrochovský, Pavol Pekarčík, Isa Rosenberger, Jiří Skála, Lucia Tkáčová, Little Warsaw - András Gálik & Bálint Havas, Petra Feriancová, Dorota Kenderová, Jaroslav Varga.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Umenie hore bez

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá