SME
Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš

Chválov test

Rasťo Chvála a jeho kolegovia testujú krásne autá. Zážitok je viac ako len suché informácie.

S Nissanom GTR sme išli 238 kilometrov za hodinu. Úplne legálne

Vrcholom nášho motoristického roka bol test športového modelu Nissan GTR na Slovakia Ringu. Vďaka palubnému počítaču môžete sledovať dosahované rýchlosti a bočné preťaženie.

Samotné auto dokáže ísť vyše tristo, ale na pretekárskom okruhu medzi zákrutami sme sa rozbehli najviac na 238 km/h. Požičané súkromné auto sme sa snažili na okruhu šetriť, preto sme do meraného kola s letmým štartom vyrazili zo začiatku cieľovej rovinky.

Keď sme porovnali on-board záznam z nájazdu do druhého kola, zistili sme, že strata (s pevným štartom) na rovinke predstavovala až šesť sekúnd, pretože Nissan GTR vychádzal z poslednej zákruty na rovinku rýchlosťou 180 kilometrov za hodinu.

Pri pevnom štarte však Nissan v mieste napojenia poslednej zákruty na rovinku dosahoval sotva osemdesiatku. Rozdiel bol aj na konci roviny kedy auto pri štarte dosiahlo pred brzdením 207 kilometrovú rýchlosť a pri vjazde do druhého kola 238 kilometrov za hodinu. Veríme, že s Nissanom GTR, ktorý sa dostáva do rúk šoféra neuveriteľne rýchlo, sa ešte na Slovakia Ring vrátime a dosiahneme lepší čas ako 2 m 37,691 s. Zatiaľ si vychutnajte slovenský pretekársky okruh a jazdu s autom, ktoré ženie dopredu 485 koní.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu