SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Camino: Moja cesta

Peši, s dvesto eurami vo vrecku a batohom na chrbte. Od kastílskych polí do srdca Galície. Prežite púť do Santiaga de Compostela s Tomášom Hudákom a jeho priateľmi.

Starobylý León. Najlepšia pútnická oáza

Mesto León očarí katedrálou a čulým životom. Patrí k najkrajším zastávkam púte do Santiaga. Aj preto sa tam oplatí doraziť zavčasu. Uvidíte v seriáli Camino: Moja cesta.

Úsek za Sahagúnom je zradný. V najbližšej dedinke Calzada del Coto sa totiž pútnická cesta rozdvojuje a opäť sa spojí až v Mansilla de las Mulas. Obe trasy sú označené šípkami, jedna z nich je však dlhšia a je na nej len jedno miesto, kde sa dá zastaviť sa na občerstvenie. Nevedomky sme si vybrali práve túto.

Niekoľko kilometrov máte pocit, že ste sami na svete. Nikde žiadne domy, a po chvíli má človek pocit, že zablúdil, pretože aj mapy akoby ukazovali niečo iné. Po piatich hodinách sa na obzore ukáže Reliegos, dedina, ktorú Rimania nazývali Pallantia a ktorú preslávili jej vínne pivnice.

Odtiaľto je to do Leónu už len 24 kilometrov. Je preto dobre ísť skôr spať a na poslednú etapu v Kastílii vyraziť už zavčasu. Čím skôr do Leónu dorazíte, tým viac času budete môcť stráviť v uličkách tohto príjemného mesta.

Za návštevu určite stojí tamojšia katedrála Santa María de León, dokončená v 16. storočí. Patrí jednoznačne medzi najkrajšie gotické skvosty Španielska. Noc odporúčame stráviť v ubytovni Albergue del Monasterio de las Benedictinas, ktorú spravujú benediktínske sestričky. Tie pre vás ráno pripravia na cestu príjemné spoločné raňajky s kávou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu