SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Ako sa búra nemocnica

Čeľuste stroja, ktorý búra nemocnicu v centre Bratislavy pripomínajú hlavu draka. Búracie práce krátia ľuďom čakanie na príchod trolejbusu.

Obyvatelia hlavného mesta si pri čakaní na príchod trolejbusu krátia čas pozorovaním ako sa búra nemocnica.

Priamo v centre mesta sa do budovy zahrýza búrací stroj, ktorého ramená pripomínajú čeľuste draka. Objekt je špeciálnou stavbou. Všetko, čo s ním po stavebnej stránke súvisí, zastrešuje špecializovaný stavebný úrad - ministerstvo vnútra. Do dvoch rokov by zanedbanú budovu mala nahradiť nová. Areál sa stane spoločným pre bývalé nemocnice ministerstva vnútra a ministerstva obrany. O vybudovaní jedného zariadenia rozhodla vláda ešte vlani.

Starať by sa tu mali hlavne o policajtov, hasičov, záchranárov horskej služby, pracovníkov SIS či zboru väzenskej a justičnej stráže. Ošetrovať však majú aj civilov. Stará budova na Cintorínskej sa má zbúrať. Vzniknúť tam má podzemná časť s vyše dvesto parkovacími miestami. V druhej etape sa postaví nová budova. Má mať dve podzemné a päť nadzemných podlaží.

Priestory majú stačiť pre 380 zamestnancov, 27 ambulancií a 100 lôžok. Hotové majú byť v roku 2011. Potom by sa tam mali presťahovať lekári z nemocnice pri Patrónke.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu