SME
Pondelok, 29. november, 2021 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Mať súkromnú galériu na Slovensku je ešte stále riskantné

Someliéri z relácie Hore bez pre vás pripravili degustáciu dvoch nových výstavných priestorov v Bratislave. Vaječné špeciality budeme zapíjať osviežujúcou sódovkou.

Galéria Fru Fru je súkromná komerčná galéria zameraná najmä na predaj a prenájom umeleckých diel. Presne pred mesiacom otvorila v Bratislave na Mickiewiczovej ulici svoj nový výstavný priestor, ktorý do života uviedol Erik Binder sólovou výstavou „Utri si sopeľ a už neplač", ktorej kurátorkou bola Sandra Kusá. Výstava uzatvorila autorove úspešné a plodné obdobie „stekancových malieb", ktorými sa začal zaoberať ešte v roku 2007. Obrazy boli doplnené o súvisiace objekty a videá. Momentálne môžete v galérii Fru Fru do 6. januára 2010 navštíviť výstavu „On má veľké, ona maličké", kde sa pod kuratelou Pavla Urbana prezentujú maliar David Baffi a grafička Katarína Slaninková.

Galéria SODA bola otvorená v júli tohto roku na prízemí obytného domu na Konventnej ulici v Bratislave ako súčasť architektonického ateliéru s rovnakým názvom. V komornom priestore jednej miestnosti sa zameriava na prezentáciu tvorby mladej generácie slovenských výtvarníkov. V novembri sa tu predstavila študentka VŠVU Katarína Ďuricová projektom „Next please", kde sa na prvý pohľad nebadanou intervenciou do výstavného priestoru snažila zneistiť diváka a sledovať jeho reakcie a interakcie. Vo štvrtok 10.12. sa tu o 18:00 uskutoční vernisáž predajnej výstavy „Christmas bestseller", na ktorej budete môcť za dostupné ceny nakúpiť darčeky pre celú rodinu. Výstava potrvá do konca januára.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu