SME
Sobota, 25. marec, 2023 | Meniny má Marián

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Výtvarník, ktorý vás prenesie do inej reality

Stalo sa vám už niekedy, že ste otvorili dvere a za nimi bola len prázdna biela stena? Podobné situácie môžete zažiť na výstave Stana Masára, ktorú nedávno navštívil štáb Hore bez.

Stano Masár (1971) sa narodil v Bratislave, kde žije dodnes. V rokoch 1991-1996 študoval na Pedagogickej Fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. V rokoch 2002 a 2006 sa stal finalistom prestížnej Ceny Oskára Čepana, udeľovanej mladým výtvarníkom do 35 rokov.

Vo svojej tvorbe vychádza z konceptuálnych tendencií súčasného vizuálneho umenia. Charakteristické pre jeho diela sú rôzne formy parafráz a apropriácií, svojský a často až absurdný humor, viacvrstvová symbolika, využívanie postupov grafického dizajnu, hravosť, práca s priestorom, či inšpirácia Marcelom Duchampom.

Na výstave Entry-No-Entry, ktorej kurátorkou je Ľudmila Kasaj Poláčková, predstavuje site-specific inštalácie a diela, ktoré vychádzajú z jeho starších projektov. Väčšina z nich už bola predstavená na iných výstavách, no Stano Masár ich nanovo upravil špeciálne pre priestory novozámockej galérie. Vtipnú výstavu plnú prekvapení môžete v Galérii umenia v Nových Zámkoch navštíviť do 28. novembra.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu