SME
Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Umenie hore bez

Vizuálne umenie nie je len o farebných machuliach a len pre hŕstku ľudí.
S Omarom Mirzom a Petrom Višňovským.

Kurátor je mŕtvy. Nech žije umelec!

Môže existovať umelec bez kurátora? A môže naopak existovať kurátor bez umelca? Štáb Hore bez hľadal odpovede na tieto existenciálne otázky na výstavách Samota a Bezhraničie.

Do 27. septembra trvá v bratislavskej Open Gallery výstava Samota, na ktorej máte možnosť vidieť diela Martina Dernera, Otisa Lauberta, Martina Piačeka a Rastislava Podobu. Výstava sa nesie v duchu ústrednej témy, ktorá je, ako už samotný názov naznačuje, samota. Zvláštnosťou tejto výstavy je, že si pri nej výtvarníci poradili aj bez kurátora.

Do konca septembra môžete v priestoroch Domu Umenia v Piešťanoch navštíviť výstavu Bezhraničie. Vystavujú tu Marek Stolarčík, Mário Kastelovič, Matej Ivan, Lukáš Matejka, Ondrej Vozárik, Marek Galbavý , Zuzana Masárová, Mirka Majorošová, Michaela Bottková , Michal Kačmár, Richard Kitta, Tomáš Rafa, Štefan Oliš, Magdaléna Kuchtová, Katarína Vidová, Peter Isteník, Boris Viťázek a Denisa Slávová. Sú to študenti vysokých umeleckých škôl z Bratislavy, Trnavy, Banskej Bystrice a Košíc. Výstava diel, ktoré sa zaoberajú tematikou verejného priestoru, bola sprievodným podujatím filmového festivalu Cinematik. Aj na tejto výstave si umelci poradili bez kurátora. Ako kurátori totiž vystupovali dvaja z vystavujúcich výtvarníkov; Lukáš Matejka a Štefan Oliš.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá