SME
Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš

Manikova cesta

Odlepil sa od svojho počítaca a vybral sa na menší výlet: 770 kilometrov naprieč Slovenskom, z Dukly na Devín, pešo za 30 dní. Toto je Manikova cesta.

Záver Cesty hrdinov SNP: Objímam ťa, Bratislava

Záverečný úsek Cesty hrdinov SNP naviedol Manika na Štefánikovu magistrálu a odtiaľ až na hrad Devín. Posledné kroky, posledné kvapky potu a otvorená náruč strádajúcej rodiny.

Záverečná časť Cesty hrdinov SNP naviedla Manika na Štefánikovu magistrálu a odtiaľ až na hrad Devín.

Oficiálna Cesta hrdinov SNP končí pod Bradlom, na ktorom sa nachádza Mohyla M.R. Štefánika. Ďalej pokračuje ako Štefánikova magistrála. Nepríjemný úsek s veľkým batoh bol medzi najvyšším vrchom Malých Karpát Zárubami smerom na zrúcaninu hradu Ostrý Kameň. Nechýbali pekné výhľady z Klokoča a Vápennej. Ešteže ľudia v týchto teplých dňoch zalievajú svoje trávniky - sprcha v takejto forme v posledný deň chôdze padla naozaj vhod ako príjemné ovlaženie tela i ducha.

Červená značka končila pod hradom Devín, kde boli šípky už len jedným smerom. V destinácii privítali nášho turistu rodina a priatelia, smradľavé a prepotené tričká skončili v odpadkovom koši. Bilancia: 770 kilometrov za 32 dní mínus 9 kíl z programátorského pupka.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu